Павло Коптенко ГІП ТОВ «ТД «Югелеватор»

ЕФЕКТИВНУ РОБОТУ ЗЕРНОВОМУ КОМПЛЕКСУ ЗДАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЛИШЕ СУЧАСНЕ ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Зернові культури – експортна продукція. З початку поточного маркетингового року Україна експортувала майже 38 млн тонн зерна, планує розширити географію експорту. Отож, якість зерна, його безпека та надійність має відповідати найвищим світовим вимогам. Забезпечити виконання усіх вимог можна лише на сучасному елеваторному комплексі. Сучасне обладнання має низку переваг: процес повністю автоматизовано і роботу об’єкту може забезпечити мінімальна кількість робочої сили, підприємство здатне забезпечити вищу продуктивність і енергоефективність. Це дозволяє аграрію зменшити собівартість очищення, сушіння та зберігання зерна, здійснити операції на всіх технологічних етапах більш оперативно, ніж на застарілому обладнанні. Застосування високопродуктивного обладнання дозволяє у стислі терміни в «гарячу» пору прийняти великі обсяги зерна на зберігання і провести відвантаження залізничним і автотранспортом споживачу. Усе це вкупі дає можливість аграрію отримати максимальний прибуток.

АВТОМАТИЧНІ ПРОБОВІДБІРНИКИ ЗДАТНІ ВЗЯТИ ЗАБІР ЗЕРНА У БУДЬ-ЯКОМУ ЗАКУТКУ КУЗОВА, ПРИЧЕПА, ЗАЛІЗНОГО ВАГОНА. УСІ ОПЕРАЦІЇ ЗАЙМАЮТЬ КІЛЬКА ХВИЛИН

Сучасне зерносховище оснащене лабораторією, яка обладнана автоматичним пробовідбірниками та обладнанням для експрес-аналізу зерна. Гіроскопічні автоматичні пробовідбірники здатні взяти забір привезеного зерна у будь-якому закутку кузова, причепа, залізничного вагона, та забезпечити більш репрезентативну вибірку зерна. Усі операції пробовідбірника займають кілька хвилин, що дозволяє забезпечувати високу швидкість руху черги автомобілів в найгарячішу пору прийому врожаю. Поки вантажівка доїде до місця вивантаження, у лабораторії вже готові результати різних якісних показників зерна, а дані занесені до комп’ютеру. Тому немає сенсу порівнювати ефективність — і за швидкістю, і за якістю — зі старим механічним відбором проб.

МЕТАЛЕВІ СИЛОСИ УКОМПЛЕКТОВАНІ СИСТЕМАМИ ТЕРМОМЕТРІЇ, АСПІРАЦІЇ ТА АЕРАЦІЇ. СУЧАСНЕ ВАГОВЕ ОБЛАДНАННЯ ЗАПОБІГАЄ СПРОБАМ РОЗКРАДЕНЬ І ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРОКОНТРОЛЮВАТИ КІЛКІСТЬ ЗЕРНА НА ВХОДІ ТА ПРИ ВІДВАНТАЖУВАННІ

Проконтролювати кількість зерна на вході та при відвантажування у режимі реального часу можна за допомогою сучасного вагового обладнання. Воно дає господарю впевненість, що вдасться уникнути «похибок» і запобігти спробам розкрадань, які є досить поширеним явищем на елеваторах зі застарілим обладнанням.

Металеві силосні бочки укомплектовані системами температурного контролю, аерації та аспірації. За допомогою системи термометрії вдається легко виявити вогнища самозігрівання зерна і ліквідувати за допомогою активного вентилювання в силосах, перекиданням зерна з силосу в силос.

Керування сучасною зерносушаркою здійснює комп’ютер в автоматичному режимі, рівномірно підтримувати задану вологість зерна вдається завдяки застосуванню новітніх передових технологій сушіння.

МЕТАЛЕВІ СИЛОСИ КРАЩЕ ЗБЕРІГАЮТЬ ЗБІЖЖЯ ПОРІВНЯНО З СКЛАДАМИ ПІДЛОГОВОГО ЗБЕРІГАННЯ

До споруд для зберігання зерна – теж сучасні вимоги. Зараз багато агрогосподарств практикують збереження врожаю у складах підлогового зберігання. При цьому вони ризикують збіжжям, бо даний спосіб зберігання має масу недоліків: обмежений в засобах, що сприяють автоматизації процесів навантаження і розвантаження продукції; у них часто відсутні вентиляція, система контролю температури і вологості, необхідні для збереження товара необхідної якості. Для організації підлогового зберігання зерна необхідний майданчик великих розмірів; на якому існує загроза втратити якість зерна, з огляду на прямий вплив природних факторів. Ефективна альтернатива застарілого методу є силоси для зберігання зерна, які виготовлені з високоміцної оцинкованої сталі як із конусним, так і з плоским дном. Вони здатні довго зберігати поживні властивості культур.

ЗБАЛАНСОВАНА ТЕХНОЛОГІЧНА ЛІНІЯ РОБИТЬ ЕЛЕВАТОРНИЙ КОМПЛЕКС МАКСИМАЛЬНО ПРОДУКТИВНИМ

Аби зробити комплекс максимально продуктивним і приносив господарю максимальну вигоду, раджу при комплектації обладнання елеватора збалансувати технологічну лінію. Наприклад, якщо власник елеватора планує придбати зерноочисне та зерносушильне обладнання продуктивністю 50 тонн на годину, слід врахувати, що транспортне обладнання має бути орієнтовно на 20% більшої продуктивності. Важливо на стадії проектування і підбору обладнання мінімізувати кількість транспортних елементів, оскільки у протилежному випадку це призводить до додаткового псування зерна. Використання зносостійких матеріалів ТОВ «ТД «Югелеватор», стійка та міцна конструкція забезпечують максимальну працездатність транспортного обладнання і силосів протягом всього терміну служби. Заміна деталей, що зношуються, здійснюється швидко, мінімізуючи перерви на техобслуговування і забезпечуючи високу ступінь постійної готовності обладнання.

СУЧАНСІ МЕТОДИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ПОСТІЙНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВИРОБНИЧИМИ ПРОЦЕСАМИ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЄЮ ОБЛАДНАННЯ

Особливу увагу при розробці проектної документації приділіть сучасним методам автоматизації виробничих процесів. Застосування електронних пристроїв на сучасному технічному рівні забезпечує постійне спостереження за основними виробничими процесами та контроль за експлуатаційними характеристиками обладнання.

З новим обладнанням українського виробництва власник елеватора отримує можливість повернути 25% його вартості завдяки державній програмі компенсації. Це робить використання нових механізмі ще вигіднішим та дозволяє не використати додаткові кошти на модернізацію старих.